Leczenie Hashimoto i wynik badania USG

Od 15 roku życia leczę się na chorobę Hashimoto. W lutym 2015 robiłam usg tarczycy w opisie obraz nietypowy dla ch.Hashimoto-okres rezolucji?. W marcu 2016 wykonałam badania:TSH 1,29. FT4-19,1 TPO-12, TG 15. Lekarz stwierdził,że wyniki w porządku. Ale martwi mnie,że schudłam(może nie na wadze zapadają mi się policzki) Czuje ogólne pogorszenie stanu zdrowia.Mam 170 cm wzrostu a ważę około 50 kg. Powinnam ponowić badanie usg? Czy może to być spowodowane jakąś inną chorobą ?

Jeśli nie ma Pani spadku wagi ciała to nie może Pani sądzić, że doszło do schudnięcia. Oczywiście skoro ostatnie USG tarczycy było ponad rok temu to należałoby rozważyć jego powtórzenie. Co do Pani ogólnego złego samopoczucia najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem rodzinnym. On zapewne zbada Panią i wykona podstawowe badania, aby stwierdzić czym ten stan jest spowodowany. Taki stan może nie mieć nic wspólnego ze schorzeniami tarczycy.