Leczenie i ośrodki wsparcia dla osoby z zespołem schizotypowym

Proszę o: podanie placówek specjalizujących się w diagnozowaniu i leczeniu osób z zespołem schizotypowym gdzie są ośrodki wsparcia dla chorych i rodzin wskazanie możliwości pogłębienia wiedzy na temat choroby, pomocy medycznej, psychoterapeutycznej oraz możliwości rentowych i innych świadczeń. Jakie zawody są wskazane dla takich osób? Jakie są ograniczenia życiowe i zawodowe dla tych osób. Jak powinno się postępować gdy diagnoza brzmi zespół schizotypowy i co przysługuje choremu i rodzinie.

Witam. Taką osobę zachęcałabym do psychoterapii psychoanalitycznej z kimś, kto zajmuje się zaburzeniami osobowości bądź pracuje z chorymi psychicznie.
To samo dotyczy bliskich tej osoby.
O rentę trzeba zgłosić się do ZUS'U
Co do zawodów to nie ma takich wytycznych, to zależy jak dana osoba funkcjonuje, czym może i chce się zajmować.
Magdalena Brabec

Nie istnieje coś takiego jak "zespół schizotypowy". Może być osobowość schizotypowa, wówczas zalecana jest psychoterapia psychodynamiczna. Jeżeli objawy mogą świadczyć o potencjalnej diagnozie schizofrenii, leczenie musi nadzorować lekarz psychiatra. Podstawą jest prawidłowo postawiona diagnoza u rzetelnego specjalisty.