Leczenie i powstrzymanie alergii na słońce

Jak powstrzymać "alergię" na słońce? Używam antihistamine, kremu 50+ I wciąż dostaje wysypke. Hydrocortisone I fenistil pomagają na świąd ale wysypka jest wciąż widoczna nawet po kilku tygodniach od kontaktu ze słońcem

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Istnieje kilka zabiegów profilaktycznych, mogących zapobiec pojawieniu się alergii: profilaktyczna kuracja na bazie beta-karotenu i selenu, którą należy zastosować na dwa tygodnie przed wyjazdem na wakacje , a na miejscu uzupełnić stosowaniem odpowiedniego kremu z filtrem. kuracja na bazie leków przeciwko malarii, fotochemioterapia (PUVA) wykonywana u dermatologa.