Leczenie i skutki bezdechu sennego

Mam stwierdzony od kilku lat bezdech senny. Od 7 lat nie spałem w nocy, cały czas sie budze przez problemy z oddychaniem (laryngologiczne). Cały czas jestem leczony, ale mam nieustanne problemy z oddychaniem przez puchnący nos. Czy takie ciągłe niedotlenienie może doprowadzić mnie do poważnego uszczerbku na zdrowiu? Czy mam się martwić, że w przyszłości będę miał demencje, cokolwiek co obniża inteligencje i jakieś podstawowe umiejętności? Cały czas przez nos mam problemy z oddychaniem.

Bezdech senny leczy się stosując specjalne aparaty toczące powietrze pod zwiększonym ciśnieniem. Aparaty te są częściowo refundowane. Ich używanie jest kłopotliwe, ale można się przyzwyczaić. Oczywiście leczenie laryngologiczne też jest ważne. Bezdech senny jest potencjalnie chorobą śmiertelną, dlatego używanie takiego sprzętu jest tak ważne. Bezdech senny leczą w poradni zaburzeń snu.