Leczenie i wypełnianie ubytku w zębach

Witam. Wczoraj byłem na leczeniu jedynki u góry był to mały ubytek z lewej strony wszytsko fajnie bez bólu. Po wyjściu zjadłem obiat wszytsko ok. Później napiłem się zimnego napoju(piwo) i po chwili strasznie ząb zrobił się wrażliwy. Rano to samo na ciepłe również. Nigdy nie miałem wrażliwych zębów. Mam nadzieje że to minie ale chciałem się kogoś doradzić zanim wróce do dentysty. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Czasami po leczeniu zachowawczym może pojawić się tzw wrażliwość pozabiegowa. Może Pan stosować pastę do zębów wrażliwych, jednak jeśli w ciągu kilku dni dolegliwości się nie zmniejszą konieczna będzie wizyta w gabinecie stomatologicznym, najlepiej u lekarza, który przeprowadzał zabieg ( on zna ubytek próchnicowy, z którym się Pan zgłosił ). Być może wystarczą gabinetowe zabiegi znoszące nadwrażliwość, ewentualnie trzeba będzie wymienić plombę i zrobić RTG punktowe.