Leczenie interferonem gamma zwłóknienia płuc

Witam, Mój dziadek zachorował na zwłóknienie płuc. Usłyszałam niedawno, że skuteczne jest leczenie interferonem gamma. Czy jest on dostępny w Polsce, a jeśli nie to proszę uprzejmie o informację gdzie poza granicami kraju można go dostać? Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, najnowsze wytyczne podają że leczenie za pomocą interferonu gamma jest zalecanym leczeniem śródmiąższowego włóknienia płuc jednakże duża część specjalistów specjalistów uważa leczenie tym specyfikiem za kontrowersyjne. Jednym z nowszych preparatów wprowadzanym do leczenia jest także Pirfenidone. Metody leczenia proszę jednakże ocenić wspólnie z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam