Leczenie jodem przy nadczynności tarczycy

Choruję na tarczycę od 8lat jestem po leczeniu jodem i z nadczynności w jednym miesiącu mam nadczynność a w drugim niedoczynność i nie można w żaden sposób ustalić dawki leków czuję się fatalnie chuśtawka z wuników 0,024 do 19000 co robić

Dzień dobry,

jeśli miała Pani w leczeniu radiojod, to zapewne jego dawka była zbyt mała, stąd nawrót nadczynności tarczycy. Proszę skontaktować się z dobrym endokrynologiem, który zaleci Pani dalsze postępowanie. Jeśli nie ma Pani przeciwwskazań, wówczas można po raz drugi podać radiojod, ale radziłbym wcześniej zasięgnąć opinii endokrynologa, który będzie mógł Panią dokładnie zbadać, sprawdzić historię Pani choroby i dokładne zebrać wywiad lekarski.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz