Leczenie jodem radioaktywnym chorej tarczycy

ENDOKRYNOLOGIA. Moja Mama ma 64 lata. Nigdy nie leczyła się na tarczycę. Przypadkowo wyszło Jej bardzo niskie TSH-0,000001. Miała usg i scyntygrafię na której wyszło, że 1 płat o wielkości 3,71dm3, a 2 płat z guzkiem gorącym 17,41dm3. Dostała skier. na leczenie jodem. Czytałam niezbyt dobre opinie o jodzie radioaktywnym. M.in. że powoduje często niedoczynność pojodową i tak trzeba brać leki do końca życia i tak. Mama czuje się dobrze, czy nie można podać Jej leków a nie tylko jod lub operacja?

O tym bezpośrednio decyduje endokrynolog prowadzący i to właśnie on w zależności od stanu pacjenta proponuje odpowiedni sposób postępowania. Proszę bezpośrednio w tej sprawie rozmawiać z endokrynologiem prowadzącym mamę.