Leczenie kanałowe a wrażliwość na temperaturę

Witam, około lipca tego roku miałam 1 leczoną kanałowo, było cudownie, nic nie bolało nic nie czułam. Jednak później założono mi aparat. Od tamtej pory owy ząb stał się wrażliwszy na zimne powietrze, tzn. nie ból lecz odczuwam dyskomfort. Nie przeszkadza mi to, ale boje się czy coś złego się nie dzieje, czy to normalne czy nie ?

Dzień dobry,
zęby leczone kanałowo na siły ortodontyczne często reagują bólem lub podrażnieniem. Nie potrafią jednak odczuwać temperatury ponieważ został usunięty nerw. Dlatego proszę u lekarza skontrolować czy nie ma w sąsiadujących zębach próchnicy. Jeżeli nie ma ubytków w zębach, musi Pani uzbroić się w cierpliwość, to jest normalen, że zęby reagują na noszenie aparatu.