Leczenie kanałowe a zakładanie aparatu

Od przyszłego miesiąca mam zamiar rozpocząć leczenie aparatem ortodontycznym (cała szczęka). Aktualnie borykam się jednak ze zniszczoną dolną 7-ką (po lewej stronie). Ząb jest ukruszony. Ból okropny co kilka godzin, mimo zażywania antybiotyków (Clindamycin). Czekam na leczenie kanałowe, wizyta dopiero za 2 tygodnie. Teraz zastanawiam się, czy warto leczyć tego zęba. Po założeniu aparatu ortodontycznego obawiam się, że na dole może nie być miejsca. Jest ciasno. Proszę o pomoc.

NAjlepiej będzie wszystko skonsultować z lekarzem prowadzącym ortodontą, który zadecyduje am czy jest miejsce na 7 czy lepiej usunąć