Leczenie kanałowe a zapalenie dziąsła

Dzień dobry. Miałam leczony zab kanałów gdyż próchnicą mocno zepsuła zab.. Jednocześnie tez doszło do zapalenia dziąsła i doszło tez do niewielkiego ubytku w kości tuż przy zebie.. Działo teraz nie przylega do zęba mimo iż stan zapalny został wyleczony. Martw mnie kość przyzębia w której jest ubytek.. Czy ona sie odtworzy??? Czy trzeba coś w tym kierunku zrobić??

Kość sama nie odrośnie. Jeżeli ubytek jest mały zostanie w przyszłości najprawdopodobniej przykryty dziąsłem. Duże ubytki odtwarza się preparatami kościozastępczymi. Decyzje podejmuje parodontolog. Pozdrawiam