Leczenie kanałowe górnej szóstki a ból zęba

We wrześniu miałam zaczęte leczenie kanałowe górnej szóstki, po lewej stronie. Leczenie trwa do dzisiaj. Przeszłam kolejno aż 5 wizyt, na każdej kanały zostawaly trute, a ząb wypełniony albo fleczerem albo jak teraz specjalnym lekarstwem, które noszę już miesiąc. Ząb niestety jak bolał tak boli, a już trochę czuję że się pokruszył. Dentystka nie zrobiła zdjęcia RTG, jedynie podłączyła kanały do takiego specjalnego ekranu. Czy ząb wyzdrowieje oraz czy dentystka leczy zęba właściwie?

Niestety nie wiemy jaka była przyczyna rozpoczęcia leczenia kanałowego oraz jaki był stan zęba, również nie załącza Pani RTG. Czasami leczenie kanałowe trwa dłużej niż byśmy sobie tego życzyli - jest to próba uratowania zęba. Jednak w tym przypadku może warto skontaktować się z endodontą leczącym pod mikroskopem? Być może kanały są niedrożne i konieczne będzie cT? Czasami trzeba wdrożyć farmakoterapię miejscową i ogólną - jednak ciężko powiedzieć coś konkretnego na podstawie Pani opisu.

Witam serdecznie,
Nie wiedząc jaki był stan zęba i jak on wygląda obecnie, ciężko stwierdzić jakie są rokowania dla tego zęba. Najlepiej podzielić się swoimi obawami ze swoim lekarzem, który powinien wyjaśnić jaki zabieg wykonuje i w jakim celu. Warto wykonać również zdjęcie RTG w celach diagnostycznych. W przypadku wątpliwości, zawsze można się skonsultować z innym stomatologiem.