Leczenie kanałowe i sine dziąsło po znieczuleniu

Witam, jestem w trakcie leczenia kanałowego od 2 tyg dolnej lewej 6. W środę na 2 wizycie dentysta opracował komorę i założył lekarstwo jeszcze raz, tym razem na kanały, gdyż odczuwałam okropny ból. "Wpompował" mi w dziąsło mnóstwo znieczulenia. Miejsce te jest sine, napuchło (na 2 sąsiadujące zęby), zeszło z niego naskórek i wydobywa się z przestrzeni między zębem a dziąsłem ropa. Wszystko to swędzi, a przy naciśnięciu zęba boli. Jest sobota i nie wiem czy jechać na pogot. czy czekać do pon.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

przede wszystkim proszę znaleźć lekarza który przeprowadzi leczenie kanałowe na jednej wizycie - tak to się teraz robi - nie ma leczenia zęba od dwóch tygodni - na skutek przejściowego zaburzenia ukrwienia doszło do martwicy i przyspieszonego złuszczenia powierzchownych warstw nabłonka - zasinienia to raczej krwiak śródtkankowy czyli taki "siniak" - proszę dezynfekować jamę ustną płukanką Eludril, dziąsło miejscowo smarujemy Elugelem a p/bólowo i p/zapalnie można stosować dostępny od kilku tygodni bez recepty Dexak SL - wszystkie preparaty do zakupienia w aptece
powinna Pani wytrzymać do poniedziałku - preparaty założone do zęba mają również określony czas działania - jeśli jednak ból będzie dokuczał w nocy proszę zgłosić się na pogotowie -
proszę jednak pamiętać że prawidłowo przeprowadzone leczenie powinna mieć Pani już za sobą a co za tym idzie brak dolegliwości - koniecznie proszę poszukać endodonty
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

To nie od znieczulenia , prawdopodobnie wyciekła ta nieszczęsna wkładka dewiatlizująca (trucizna ) i uszkodziła przyzębie , jak najszybciej usunąć opatrunek i udać się do lekarza.