Leczenie kanałowe i ukruszenie lekarstwa

Witam, aktualnie czekam na leczenie kanałowe zęba. Na pierwszym leczeniu lekarz czyścil zęba, a na ostatniej wizycie po udrożnieniu kanałów nie mógł przeprowadzić leczenia, ze wzgledu na wystapienie krwawienia z jednego kanału. Nałożony został na zęba antybiotyk i ustalony termni wizyty. Antybiotyk ten ukrusza się jednak przy jedzeniu, i ta jasna powłoka czesciowo odpada. Czy to nie jest problem? Moje drugie pytanie jest takie czy ząb stanie się jaśniejszy, bede mial rowniez wlokno szklane.

Jeśli opatrunek "wykrusza się" konieczna jest wizyta u lekarza prowadzącego ( opatrunek musi być szczelny! ). Co do koloru - zęby martwe ( po leczeniu kanałowym ) z czasem ciemnieją. Aby je rozjaśnić trzeba przeprowadzić tzw wybielanie wewnątrzkomorowe zęba ( włókno szklane nie ma wpływu na kolor zęba ).