Leczenie kanałowe i wypełnienie ubytku

Witam,wczoraj byłam u dentysty celem wymienienia małej plomby w górnej jedynce,po rozwierceniu zęba okazało się że kryje się pod nią spory ubytek zlokalizowany blisko nerwa.Pani doktor powiedziała że nie wyklucza leczenia kanalowego. Odkąd zeszłamz fotela w zębie co jakiś czas pojawia się kłujacy ból, jednak pojawia się coraz rzadziej. Czy jest to oznaka tego że leczenie kanalowe będzie nieuniknione, czy to normalne po zakładaniu wypełnienia blisko nerwu?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

samo opracowanie ubytku jest urazem - organizm sie broni stąd takie dolegliwości - boimy się samoistnego bólu w nocy - w takim przypadku natychmiast zgłaszamy się do stomatologa w celu podjęcia leczenia kanałowego
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Objawy, które Pani opisuje świadczą o reakcji zęba na przeprowadzone leczenie. Konieczna jest odrobina cierpliwości.
W razie wątpliwości zawsze może zwrócić się Pani do lekarza wykonującego zabieg na kontrolę.