Leczenie kanałowe po RTG

Mam pytanie, zgłosiłem się z bólem zeba i po rtg podjęto decyzje o leczeniu kanalowym 2ch zębów. Początkowo Założono opatrunki na 2 żeby i wyznaczono termin za miesiąc, po miesiacu podjęto decyzję wypełnienia 2ch kanałów w jednym zebie, natomiast zostawiono opatrunek w drugim zebie i wyznaczono kolejny termin na za 3 tyg. Czy taka procedura jest prawidłowa? Czy leczenie kanałowe tego jednego zeba nie trwa za długo? Dentysta mowi że mogą pozostać bakterie w zebie i dlatego tak długo to trwa

Jeżeli było wskazanie do leczenia kanałowego i wyraził Pan zgodę na takie leczenie lekarz powinien dokładnie omówić proces leczenia rozpoczynając od opisania zdjęcia.Czas leczenia,ilość wizyt,odstępy między nimi zależą od stopnia zaawansowania choroby,użytych leków i od tego jak Pan na to reaguje.Dopiero kiedy wszystko będzie OK można zakończyć leczenie.

Witam serdecznie,
Czas i terminy wizyt są dobierany przez endodontę na podstawie zdjęć i reakcji zęba. Czasem problemem jest brak pasujących terminów u danego lekarza, ale wtedy endodonta zabezpieczenia w odpowiedni sposób zęby, żeby nic się z nimi nie działo do czasu wizyty.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę spytać się swojego lekarza o przyczynę, powinien on dokładnie wszystko wytłumaczyć.