Leczenie kanałowe w ciąży

Witam serdecznie, jestem w szóstym tygodniu ciąży, potwierdzonej badaniem USG u ginekologa. Dwa dni temu spadł mi z prawej, górnej szóstki pierścień od aparatu ortodontycznego, przez co kawałek zęba się wykruszył i prawdopodobnie będzie wymagał leczenia kanałowego. Czy można przeprowadzić bezpiecznie takie leczenie w tak wczesnej ciąży? Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam, Joanna.

"Chory" ząb jest bardziej niebezpieczny dla płodu niż leczenie.