Leczenie kanałowe zęba a ból gardła

Witam. Miałąm leczoną 8 kanałowo, była w niej ropa. To było około 2 i poł miesiąca teemu. Przy tym dentystka podrażniła mi dziąsło i bolało. Dwa dni temu obudziłam sie bólem gardła przy przełykaniu śliny, a następnie zaczeło mnie boleć dziąsło, a ból rozprzestrzeił siena całą prawą strone jamy ustnej Smarując miejsce ook 8 strasznie bolało. A raczej to takie uczucie jak gdyby swędzialo mnie całe dziąsło. Jakich leków uzyc i czy to moze byc ropa w zebie.

Witam
Z Pani opisu trudno wywnioskować jaka jest przyczyna bólu (swędzenia). Gdyby przyczyną była ósemka, powinna Pani czuć ból przy jej nagryzaniu czy opukiwaniu i mogłaby Pani mieć spuchnięty policzek. Jeśli objawy dotyczą tylko błony śluzowej - może jest ona tylko podrażniona np. wytrawiaczem, być może na dziąśle zrobiła się przetoka a może to po prostu angina. Tak czy owak nie leczyłabym się na własną rękę tylko skonsultowała sprawę z dentystą, który postawi właściwą diagnozę i zaordynuje stosowne leczenie.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

Gdyby zaostrzyłby się przewlekły stan zapalny tkanek w okół ósemki to pierwszym objawem byłby wysadzający ząb z zębodołu, silny ból. Jeśli nie boli sam ząb, to ten można sądzić więc, że ból gardła i dziąseł w okół ósemki mógł być spowodowany stanem zapalnym błony śluzowej. Mało prawdopodobne by była to ropa w zębie. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z lekarzem, szczególnie z tym który leczył Pani tę osemkę kanałowo. Pozdrawiam.