Leczenie kanałowe zęba a jego usunięcie

Witam pół roku temu miałam leczonego zabka kanałowo przy leczeniu złamało sie narzedzie póżniej zostało przepchniete po za wierzchołek!!!Na tomografi komputerowej lekarz znalazł jakies niepokojace zmiany pomiedzy korzeniami stwierdził ze resekcja wierzchołka nie pomoze!!!Czy zabtrzeba usunąć w takim przypadku?

Witam
Wszystko zależy od tego, czy odczuwa Pani jakieś dolegliwości. Jeżeli ząb jest bezobjawowy, to nie trzeba go usuwać. Zmiany pomiędzy korzeniami raczej nie będą miały powiązania z przepchniętym narzędziem.

Nie wspomina Pani, który to ząb, jednak z opisu wnioskuję, że któryś z trzonowców. Jeśli lekarz stwierdził, że resekcja nie pomoże można przeprowadzić zabieg hemisekcji. Jednak to Pani lekarz zna całą historię zęba, przeprowadził niezbędne badania i na pewno proponuje Pani najlepsze rozwiązanie. Proszę zaufać lekarzowi.

Lek. dent. Katarzyna KochaĹczyk

jeśli stwierdzono zanik kości w bi- lub tri-furkacji to w dłuższej perspektywie czasu ząb jest nie do uratowania, proszę skonsultować się z endodontą zajmującym się mikrochirurgią i periodontologiem
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk