Leczenie kanałowe zęba i wynik RTG

Witam 17 lutego miałam wykonywane leczenie kanałowe dolnej 6. Na zdjęciu RTG wyszło, że kanały są prawidłowo wypełnione. Przez kilka dni ząb bolał przy nagryzaniu i powoli ustępował (ale nie do końca) od wczoraj ząb zaczął mocniej boleć przy nagryzaniu a przy czyszczeniu nicią dentystyczną pojawiła się krew. Skąd ten ból? Samoistnie ząb nie boli. przy mocniejszym ucisku boli delikatnie dziąsło tuż pod zębem.

Dolegliwości po leczeniu kanałowym mogą się pojawić a ich nasilenie może być różne. Z reguły są przejściowe i ustępują po kilku / kilkunastu dniach. Krwawienie podczas nitkowania nie ma nic wspólnego z leczeniem kanałowym, może jest nieprawidłowo odbudowana korona, może nieprawidłowa higiena a może nieprawidłowy sposób nitkowania. Konieczna konsultacja w gabinecie.