Leczenie kanałowe zęba po pęknięciu

Witam. Prawdopodobnie czeka mnie leczenie kanałowe zęba (pęknął, choć jeszcze nie boli). Jednakże mam uczulenie na środki miejscowo znieczulające (konkretnie - lignokaina w aerozolu - wylądowałem w szpitalu). Czy istnieją inne metody znieczulenia, bezpiecznie dla alergików, bądź można zawczasu dobrać środek znieczulający by wyeliminować ryzyko reakcji anafilaktycznej? Leczenie kanałowe "na żywca" byłoby dość traumatyczne...

Lignokainy się już prawie nie używa , w większości jest używana bupiwakaina albo artykaina i w zasadzie nie obserwuje się uczuleń krzyżowych z lignokainą.

Jest kilka różnych środków znieczulających, na ogół można dobrać odpowiedni nawet dla wymagającego pacjenta.Najlepiej zrobić testy uczuleniowe, czasami lekarz dentysta w gabinecie sam może przeprowadzić taki test, podając śródskórnie preparat znieczulający i kontrolny i ocenić reakcję na preparat.Jeżeli nie w gabinecie dentystycznym to na pewno w pracowni alergologicznej