Leczenie kanałowe zęba w ciąży

Mam takie pytanie obecnie jestem w 28 tyg ciąży , od jakiegoś czasu leczę zęba kanałowo dziś też miałam wizytę ząb mnie nie boli tylko czuję smak jakiegoś lekarstwa w buzi natomiast przy jedzeniu czułam jak troszkę to lekarstwo wyleciało z zęba .wydaje mi się ze przez to boli mnie żołądek ale chodzi mi głównie o to czy tonie zaszkodzi mojemu dzidziusiowi BARDZO SIĘ MARTWIĘ proszę o odp.

Wszystko zależy od rodzaju użytych materiałów. Najbezpieczniejszym wypełnieniem kanałów w okresie ciąży jest wodorotlenek wapnia, który nie ma tak specyficznego, opisywanego przez Panią smaku. Radzę skonsultować się z dentystą nakierowanym holistycznie. W Poznaniu może to być na przykład dr Monika Meissner. Pozdrawiam

Witam!
Proszę się nie martwić! Pani samopoczucie ma większy wpływ na dzidziusia niż leczenie kanałowe i stosowane podczas niego leki,które przecież znajdują się w zamkniętym kanale zęba! Smak leku po pewnym czasie zniknie,a żołądek to pewnie problem emocjonalny,wynikający z obawy o zdrowie dziecka! Leczenie zębów w ciąży ,także kanałowe,jest bezpieczne i jak najbardziej wskazane,wszak po porodzie nie będzie Pani miała na to czasu... Pozdrawiam.

Lekarze,posiłkując się swoją wiedzą, stosują u ciężarnych "lekarstwa" bezpieczne dla płodu. Każdy opatrunek ma swój specyficzny smak, tym prosze się nie przejmować. Nie sądzę, żeby którekolwiek spowodowało ból żołądka, zwłaszcza, że stosowane są w malusieńkich ilościach (do kanałów zmieści się przysłowiowy łepek od szpilki preparatu odkażającego). Natomiast z całą pewnością więcej szkody dla dziecka przyniosłoby nieleczenie tego zęba i zakażenie bakteryjne, niż ewentualne preparaty, stosowane w trakcie endo.

Najlepiej udać się do stomatologa który na jednej wizycie wykona całe leczenie i odbuduje szczelnie zęba. Leczenie na wielu wizytach jest starą metodą leczenia, a napisała Pani że leczy "od jakiegoś czasu".