Leczenie kardiomiopatii

Witam!Mój ojciec choruje na kardiomiopatie( wszczepiony ICD_CRTD),niewydolność nerek i POCHP.Od 2-óch miesięcy ma spuchniętą prawą nogę.Ojciec przyjmuje Torsemed 2*1tabl. 200mg.Z końcem miesiąca ma wizyte u kardiologa.Chciałabym sprawdzić czy ojciec nie jest odwodniony.Jakie zrobić badania?Wyniki chciałabym przedstawić lekarzowi na wizycie.Za odp. z góry dziękuje.

Witam! Najlepiej byłoby, alby wykonanie odpowiednich badań zlecił lekarz POZ po przeprowadzeniu bezpośredniego badania. Przyjmując tak dużą dawkę Toramedu należy monitorować stężenie mocznika, kreatyniny, sodu, potasu, wapnia oraz wykonywać okresowa badania ogólne moczu.