Leczenie kifozy szyjnej w wieku 23 lat

Witam trapi mnie pytani czy w wieku 23 lat można wyleczyc kifoze szyszjną? Zauważyłam niedawno u siebie garba, kiedys w dziecinstwie leczylam kifoze ale potem zaniedbalam ten problem. Wczesniej nie było to tak widoczne ale teraz wydaje mi sie ze to sie pogłebiło. Czy możliwe jest w doroslym zyciu wyleczenie tego schorzenia calkowicie? Licze na odpowiedź. pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście jest taka możliwość, choć im później tym trudniej. Warto skonsultować się z rehabilitantem, który pomoże dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń by wzmocnić mięśnie przykręgosłupowe odpowiedzialne za odpowiednią postawę.