Leczenie kuracją Elicea

Dzisiaj rozpoczęłam kurację eliceą - rano jedna tabletka 10mg, jutro i pojutrze mam brać 1-1-0, a od 4 dnia 2-2-0. Tak się zastanawiam, czy lekarka nie za dużo mi tego przepisała. Czytam wszędzie, że max dawka to 20mg, a ja mam 40mg. Dzisiaj po zażyciu tabletki czuję się lekko oszołomiona, ale też w jakiejś takiej dziwnej euforii rano byłam. Teraz też jest oszołomienie, ale też jakiś taki spokój wewnętrzny.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W ulotce rzeczywiście napisane jest, że maksymalna dawka leku to 20mg/dobę. Tak naprawdę dawkowanie jest zawsze dostosowywane indywidualnie i zależy od szczegółowych danych klinicznych. Jeśli ma Pani zatem jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję ponowną konsultację z lekarzem psychiatrą. Proszę się nie obawiać, tylko zapytać lekarza o przyczynę zalecenia takiego dawkowania.