Leczenie lateralizacji rzepki kolanowej i drobnych zaostrzeń wyniosłości międzykłykciowej lewej kości piszczelowej

Witam, Po prześwietleniu lewego kolana została u mnie stwierdzona lateralizacja rzepki kolanowej i drobne zaostrzenie wynioslosci miedzykłykciowej lewej kosci piszczelowej. Jak sie leczy ta przypadlość? Została mi przypisana sam żel przeciw zapalny naproxen emo, czy wystarczy? Pozdrawiam

Szanowny Panie, podejrzenie lateralizacji rzepki na podstawie RTG wymaga: przeprowadzenia odcinkowego badania ortopedycznego i ew. badań dodatkowych przed wdrożeniem leczenia. Najczęściej jest to leczenie rehabilitacyjne: terapia manualna oraz odpowiednie ćwiczenia (ze szczególnym uwzględnieniem wzmacniających głowę przyśrodkową m. czworogłowego uda). Rzadziej stosuje się leczenie skojarzone z zastosowaniem iniekcji dostawowych (w zależności od stopnia nasilenia objawów klinicznych). Niekiedy koniecznym jest leczenie operacyjne. Sugeruję konsultację ortopedyczną i po niej określenie wspólnie z lekarzem jaki rodzaj leczenia będzie dla Pana najlepszy. Pozdrawiam