Leczenie na oddziale psychiatrycznym po próbie samobójczej

mój chłopak przebywa na oddziale psychiatrii po próbie samobójczej która była raczej próbą nastraszenia mnie (uważam że tu ważną informacją jest że zażył trochę więcej tabletek ) na oddziale dołożyli mu leki jest już tam ponad trzy tygodnie (wyraził zgodę na leczenie) odmawiają mu wolnych wyjść na teren szpitala nie mówiąc już o przepustkach weekendowych do domu zaznaczam że chłopak leczy się na schizofrenię

Witam Panią
Pisze Pani o trudnej emocjonalnie sytuacji, jest Pani w związku z partnerem który używa szantażu jako formy porozumiewania się. Dobrze że Pani partner zgodził się na leczenie, dobrze byłoby aby po pobycie w szpitalu namówiła Pani partnera na kontynuację leczenia np na oddziale dziennym dla osób chorujących psychicznie. Pani również mogłaby skorzystać z wsparcia psychologicznego aby lepiej sobie radzić z trudną sytuacją. Mogliby Państwo skorzystać również z konsultacji psychologicznej dla par.
Anna Suligowska

Jeśli lekarze i psycholodzy po obserwacji zdecydowali że jest to najlepsze wyjście, warto im zaufać. Zachęcam do cierpliwości, a także wspierania chłopaka.