Leczenie nadwagi po ciąży

Witam chcialam zapytac jak mozna pozbyc sie nadwagi mam 165wzrostu a waze 80kg po ciazy nie moge zrzucic kg a urodz juz 16mies temu Ograniczam spozywanie slodyczy i posilkow a dalej tyje nawet kupilam tabletki odchudzajace linea30 ale to nie pomaga Czy jest jakas mozliwosc zebym choc troche schudla Z gory dziekuje

Dzień dobry,
Według BMI (wskaźnika masy ciała) jest Pani na granicy nadwagi i otyłości I stopnia (BMI wynosi 30,8). Optymalna masa ciała dla Pani wzrostu powinna mieścić się w granicach 55-58 kg.
Polecam wykonać analizę składu ciała (więcej o tego typu badaniach może Pani znaleźć na http://diet-coaching.xaa.pl/analiza-skladu-ciala-artykul-food-forum/) oraz skonsultować z dietetykiem swój dotychczasowy sposób żywienia (w celu określenia błędów żywieniowych). Wówczas będzie można ustalić szczegółowe wskazówki żywieniowe.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na
http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Na początku zalecam zrobić badania na cukier oraz niedoczynność tarczycy. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należy prześledzić Pani dietę. nie podoba mi się to co Pani napisała o ograniczaniu posiłków. Być może za wszelka cenę chce Pani schudnąć i zamiast podejść do tego racjonalnie zaczęła Pani stosować dietę bardzo nisko kaloryczną? W ten sposób zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej.

Tabletki odchudzające również nie są dobrym pomysłem a jedynie zbędnym wydawaniem pieniędzy. Najczęściej ich wchłanialność jest niewielka a bez pełnowartościowej diety i tak nie zadziałają.

Oprócz kaloryczności jadłospisu ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie(5posiłków dziennie) w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem. Na kolację nie jemy owoców. Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.

Pyta Pani czy jest szansa że Pani schudnie - jest i to bardzo wielka, tylko trzeba podejść do tego profesjonalnie. Gdyby była Pani zainteresowana proszę opisać mi swój przykładowy dzień - co pani jada, jakie porcje, jakie odstępy miedzy posiłkami itp Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy.

kontakt:
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk