Leczenie nerwicy lękowej i drżenie mięśni

Witam,lecze sie na nerwice lekową.Dostałam liczne leki wsród nich benzodiazepiny,w małych ilosciach,Sedam potem Lexotan.Był tez pramolan.W trakcie ich brania zaczeły mi drżec mięśnie podczas ruchu i dostałąm licznych parestazji.Trwa to juz ok 2 miesiecy i nie mija.Czy to od leków,jak sie tego pozbyc?Jak odstawiłam tez były drzenia.

Powinien to zdiagnozować neurolog. Leczenie obu tych stanów istotnie się od siebie różni, dlatego właściwie postawiona diagnoza jest bardzo ważna.

Droga Pani,
Proponowałabym, aby Pani znalazła inne możliwości wyjścia z nerwicy, najlepiej bez leków. Wiąże się to z kontaktem z psychoterapeutą oraz zmianą trybu życia: więcej ruchu fizycznego, zacząć od spacerów, biegania, jeżdżenia na rowerze, relaksacji (przy tych czynnościach będzie Pani głębiej i częściej oddychać - co dotleni cały organizm; będą się też wydzielać hormony tj. endorfiny, serotonina i dopamina które są odpowiedzialne za radość i zadowolenie). Można również zmienić dietę z przewagą na warzywa i owoce. Więcej pozytywnego myślenia. Proszę się skupić na wyzdrowieniu a na lekach i chorobie.

Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/

Dzień dobry,

Pozostaje Pani osobiście skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który oceni czy Pani objawy są skutkiem ubocznym leków czy objawem zaburzenia.
I przede wszystkim, proszę rozważyć podjęcie psychoterapii - która jest podstawową metodą leczenia w przypadku nerwicy. Pomoc może Pani uzyskać w ramach np.: Poradni Leczenia Nerwic, PZP lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.