Leczenie nerwicy lękowej i objawy somatyczne

Witam. Od 5 miesięcy lecze się na nerwicę lękową, która nadeszła po śmierci mamy. Przyjmuję Pramolan, oraz chodzę na terapię. Chciałam zapytać czy objawy somatyczne takie jak duszności, gula w gardle, wysokie tętno to objawy przejściowe? I co najważniejsze czy czy nie należy zwracać na nie uwagę kiedy występują? Jaki jest klucz do wyzdrowienia?

Zazwyczaj im większa uwaga nastawiona na takie objawy, tym większe ich nasilenie. Więc z pewnością przekierowanie uwagi byłoby wskazane. Nie ma żadnego uniwersalnego klucza jak wyzdrowiec. Proszę kontynuować terapię i trzymać się zaleceń to nastąpi polepszenie. Pozdrawiam