Leczenie nerwicy lękowej i zmiana leków

lecze sie na nerwice lekowa od 20 lat. dopasowanie lekow nastapilo po 2 latach.od tamtej pory biore regularnie bez przerw - clonazepam 2 mg, hydrotyzynium 20 mg, parogen 30 mg. moj problem polega na lekiem przed wychodzeniem z domu. funkcjonowaniem. nie jestem w stanie wyjsc z domu. poprawa nastapila po sulpirydzie, ale wystapil mletotok, brak miesiaczki. chce zmienic antydepresant parogen na inny- czy musi byc zachowana 10 dniowa przerwa miedzy nowym lekiem z tej samej grupy?

Witam Panią,
proszę koniecznie skonsultować się w tej sprawie ze swoim lekarzem prowadzącym. On Panią zna najlepiej i też będzie wiedział jak zmodyfikować dawkę i rodzaj zażywanych leków. Zachęcam również do rozważenia psychoterapii. Ta forma leczenia przez rozmowę jest również pomocna w sytuacji doświadczanej przez Panią nerwicy lękowej.

Witam Panią,

Istnieją dwa sposoby zmiany leku przeciwderpesyjnego na inny lek przeciwdepresyjny. Jeden sposób polega na odstaweiniu leku, wypłukaniu leku "tzw. wash oucie" i w wprowadzeniu nowego leku przeciwdepresyjnego. Taki sposób stosuje się głównie w warunkach hospitalizacji. Drugi sposób polega na stopniowym zmniejszaniu dawki jednego leku i włączeniu nowego leku. Przy Pani obecnym leczeniu, sprawa wydaje się dość skomplikowana. Przy przyjmowaniu przez Panią przez wiele lat wysokiej dawki clonazepamu, trudno będzie zmienić leczenie na inne. Wydaje się, że można rozważać hospitalizację psychiatryczną w celu zmiany leku przeciwlękowo-przeciwdepresyjnego oraz odstawienia clonazepamu.

Pozdrawiam !