Leczenie nerwicy natręctw i depresji a czerpanie radości z życia

czy w koncu bede kiedys czerpal 100 procentowa radosc z zycia leczac sie na nerwice natrectw i depresje?czy to jest calkowicie uleczalne?jak dlugo moze sie utrzymywac stezenie leku setaloft np.po roku i nagle odstawiajac ten lek?czy leczac sie na to schorzenie swiat wydaje nierealny czasami,a miejsca ktore wspominam np.z wakacji powoduja u mnie depresjea le chcialbym jednoczesnie byc tam z powrotem.czy to sa normalne objawy?

Negatywne emocje, smutek, żal nie muszą oznaczać depresji. Dążenie do szczęścia bez konkretnego celu powoduje frustrację, a w odpowiedzi pojawiają się właśnie negatywne emocje. Warto poznać mechanizmy/ dynamikę psychiki. Zachęcam do podjęcia psychoterapii. Uważam, że w Pani przypadku okaże się skuteczniejsza od leczenia farmakologicznego.

Dobrym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego w opisanych powyżej problemach jest uczestniczenie w terapii poznawczo-behawioralnej.
Jeśli chodzi o setaloft okres półtrwania w organizmie sertraliny (substancji czynnej Setaloftu) wynosi ok 25 h. Nie należy nagle przerywać stosowania Setaloftu, ze względu na możliwe skutki uboczne. Najlepiej skontaktować się z psychiatrą, który zaplanuje bezpieczne odstawienie leku. Pozdrawiam!