Leczenie nerwicy przez 12 lat

Witam od 12 lat zmagam się z nerwicą ,stosowałam różne leki z początku było to tranxene ,a od roku pramolan 50mg -1 tableta wieczorem.Chodziłam na terapie ,nawet zapisałam się na dzienny śddział nerwic ale praca dzieci i nie dokończyłam jej.Mam od 2 tygodni napady lęku ,że zgłupiję,że zapomnę jak wyglądają moje dzieci ,jak się nazywam,boję się noży ,siekiery że coś zrobię dzieciom lub sobie.Co się dzieje?Kiedyś psychiatra mi powiedział że takie myśli są skierowane na ludzi których bardzo kochamy
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
w związku ze stanem, w którym się Pani obecnie znajduje konieczne jest podjęcie psychoterapii. Myślę, że powinna się Pani zgłosić również do psychiatry, który zweryfikuje czy konieczna jest farmakoterapia. Być może nawrót objawów wynika z przerwania terapii. Psychoterapia jest bardzo ważnym procesem, którego nie można przerwać ot tak. Oczywiście rozumiem, że za pewne miała Pani ku temu ważne powody, jednak jak Pani widzi zbiera Pani teraz tego plony. Zmaga się Pani teraz z natrętnymi myślami, które na pewno bardzo utrudniają Pani funkcjonowanie. Pomocną może być terapia poznawczo-behawioralna, podczas której pracuje się właśnie nad takimi myślami. Proszę niezwłocznie poszukać specjalisty w Pani otoczeniu.
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Stadejek

Witam serdecznie, proponuję rozważyć powrót na terapię w dziennym oddziale leczenia nerwic- jest to miejsce , w którym w mojej ocenie będzie Pani otoczona adekwatną i bardzo intensywną pomocą specjalistyczną - psychoterapeutów oraz lekarza psychiatry otrzyma Pani również wsparcie z grupy terapeutycznej.
Pobyt na oddziale stanowi intensywną pracę nad wspomnianymi objawami. Wartością jest również to , że specjaliści mają z Panią kontakt prawie codziennie - co pozwala wnikliwie monitorować Pani stan zdrowia.
Zachęcam do znalezienia mimo wielu obowiązków czasu dla siebie na podjęcie leczenia - stan, który Pani opisuje pozostawiony sam sobie nie minie, a objawy mogą zaostrzyć się.

Witam
Proszę jak najszybciej wrócić na psychoterapię. To powinno być priorytetem i nie przerywać, gdyż samo zniknięcie objawów to nie koniec pracy nad sobą. Polecam przeczytanie książki Rogera Beckera "Strach i paniczny lęk".
Pozdrawiam Serdecznie
Anna Miżowska