Leczenie niedoczynności tarczycy i stosowanie antykoncepcji hormonalnej a problemy z odchudzaniem

Witam,czytałam różne pytanie i odpowiedzi do Pani. Mam taką sytuacje. Mam 22-lata, przy wzroscie 169 ważę 80kg.Jem myślę, że prawidłowo. Małe ilości 5 razydziennie owoce warzywa. Bardzo lubie słodkie i ograniczyłam je do miarę możliwości 3-4razy w tygodniu mała ilość. Ruch nie jest jakiś duży ale staram się chodzić na spacery bądź jeździć na rowerze+ bardzo lubię. Od 3 lat mam niedoczynność tarczycy, biorę Eut. 75 dodatkowo biorę tabletki antykoncepcyjne. Czy to ma jakiś wpływ ze nie chudne?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

w Pani przypadku zalecana jest konsultacja dietetyczna gdzie będzie przeprowadzona ocena żywienia, być może kaloryczność diety jest zbyt wysoka. Dodam, że choroby tarczycy mogą zwolnić metabolizm nawet o 30%.

Pozdrawiam