Leczenie niedoczynności tarczycy u 15-latki

Córka 15 lat leczona jest na niedoczynność tarczycy od pół roku. Pomimo ustawienia dawki najpierw Euthyrox N50, a ostatnio Novothyral 50 TSH dalej na poziomie 0,61 (0,40-4.00) czyli ok i większej dawki nie można dać a FT4 0,66 (0,79-1,34) oraz FT3 2,30 (2,53-5,01) dod. vit D3 4000 i dostaje jodid 200, selen, cynk i wit B. Brak p-ciał. Córka tyje (17kg w 1,5 roku) i źle się czuje. Co się dzieje??

Niedoczynność tarczycy to choroba cywilizacyjna, czyli szczególnie mają wpływ na jej przebieg: zdrowa dieta, długi sen, regularne posiłki, aktywność fizyczna na powietrzu, wykluczenie cukru, słodyczy, przetworzonych produktów spożywczych. Może proszę poszukać przyczyny w tych czynnikach? Pozdrawiam