Leczenie niedokrwistości i wynik badania krwi

Witam!!!! Mam 40 lat. Od kilku już lat leczę się u hematologa z powodu niedokrwistości z braku żelaza. Do tej pory bywało tak że jeśli wynik żelaza był poprawny hemoglobina była niska bądź odwrotnie. Ostatnio jednak wynik hemoglobiny to 10,2, hematokryt 35, MCV 78, MCH 22 a MCHC 28.8, Żelazo natomiast wynosi 16,4. Ciągle jestem śpiąca, wszystko mnie boli. Jeśli po lekach wyniki się poprawią to zaraz się pogarszają. Nie miałam dodatkowych badań wyjaśniających przyczynę. Jak mogę poprawić wyniki

Witam, proszę sobie oznaczyć we krwi poziom 25(OH)D. Poziom poniżej normy oznacza niedobór witaminy D3. Ten z kolei może być przyczyną powracającej niedokrwistości i uczucia zmęczenia. Badanie będzie raczej płatne, gdyż nie ma go w tzw. koszyku NFZ. Pozdrawiam.