Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie niedokrwistości i wynik badania krwi

Witam!!!! Mam 40 lat. Od kilku już lat leczę się u hematologa z powodu niedokrwistości z braku żelaza. Do tej pory bywało tak że jeśli wynik żelaza był poprawny hemoglobina była niska bądź odwrotnie. Ostatnio jednak wynik hemoglobiny to 10,2, hematokryt 35, MCV 78, MCH 22 a MCHC 28.8, Żelazo natomiast wynosi 16,4. Ciągle jestem śpiąca, wszystko mnie boli. Jeśli po lekach wyniki się poprawią to zaraz się pogarszają. Nie miałam dodatkowych badań wyjaśniających przyczynę. Jak mogę poprawić wyniki
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Dr Anna Brinken Dietetyk, Szczecin
70 poziom zaufania

Witam, proszę sobie oznaczyć we krwi poziom 25(OH)D. Poziom poniżej normy oznacza niedobór witaminy D3. Ten z kolei może być przyczyną powracającej niedokrwistości i uczucia zmęczenia. Badanie będzie raczej płatne, gdyż nie ma go w tzw. koszyku NFZ. Pozdrawiam.

Dietetyk z ponad 20-letnim doświadczeniem. Prowadzi Gabinet Dietetyczny SanusDiet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy