Leczenie niedomogi lutealnej progesteronem a ciąża?

Witam,
tak jak wcześniej pisałam, przyjmuję progesteron w celu wyrównania cyklów i zajścia w ciążę (brązowe plamienia przed okresem). Mój ginekolog zalecił mi 2 tabletki D*** dziennie od 16 do 25 dnia cyklu. Niestety nie powiedział, co mam robić w momencie. Kiedy zajdę w ciążę, czy kontynuować terapię?
Między ostatnią tabletką progesteronu (25 dzień cyklu) a dniem wykonania testu (42 dzień cyklu - najdłuższy cykl trwał właśnie tyle) upłyną 2 tygodnie bez hormonu, nie grozi to utraceniem ewentualnej ciąży. W 20 dniu cyklu przy braniu progesteronu pojawił się jednorazowo obfity, gęsty i mlecznobiały śluz. Ma to związek z terapią hormonalną, bo pierwszy raz mi to się zdarza?
Serdecznie dziękuje za poświęcony mi czas.

Dzień dobry!
Jeśli po leku nie pojawi się miesiączka po 7 dniach od zakończenia terapii, zapewne ma Pani wykonać test ciążowy. Gdyby był pozytywny, powinna Pani kontynuować przyjmowanie leku.
Mlecznobiały śluz może być objawem infekcji grzybiczej.
Z poważaniem