Leczenie niemowlęcia z anemią i niedoleczoną żółtaczką

Witam moja córeczka skończyła 7 tygodni. Wykonaliśmy badania przed szczepieniami i wyszło że ma anemie i niedoleczona zoltaczke wynik 5,07 (przeszła naświetlanie w szpitalu wynik przy wypisie to 9.8) pediatra przepisał nam żelazo i luminalum uni 0,5 tabletki 3 razyy dziennie. Jak przeczytałam ulotkę tego leku to się przerazilam, czy to odpowiedni lek? Córka urodzona w 36 tygodniu, karmiona piersią. Bardzo proszę o pomoc.

Szanowna Pani,
córka nie wymaga na chwilę obecną leczenia podwyższonego poziomu bilirubiny czyli tzw. hiperbilirubinemii ponieważ u noworodków i niemowląt karmionych piersią występuje bardzo często stan określany jako "żółtaczka pokarmu kobiecego", w przebiegu której podwyższone poziomy bilirubiny, nawet do 15 mg/dl, mogą utrzymywać się do 12 tygodnia życia. W leczeniu tej postaci żółtaczki nie stosuje się również luminalu. Co do anemii to nie podała Pani wartości morfologii, dlatego nie mogę się wypowiedzieć na ten temat.
Z wyrazami szacunku
Zenon P. Halaba