Leczenie niepłodności a szanse na poczęcie

Dzień dobry. Z partnerem staramy się od kilku miesięcy o dziecko ale nic nie wychodzi. ostatnio współżylismy dwa razy w czasie owulacji to było 7października rano i wieczorem teraz 21października mam dostać okresu strasznie bolą mnie piersi jak dotykam. jakie są szanse na poczęcie? I co zrobić żeby wkoncu się udało?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Kilka miesięcy bezskutecznego starania się o dziecko nie świadczy jeszcze o bezpłodności.
Najważniejsze, by regularnie współżyć w okresie okołoowulacyjnym - nie tylko w wyliczonym/zbadanym dniu owulacji.
Jeśli przez ponad rok nie dojdzie do zapłodnienia wtedy warto pójść do kliniki badania bezpłodności. Przyczyn może być wiele - bezpłodność męska, żeńska i mieszana. Stąd potrzebne są konsultacje wielu specjalistów i badanie zarówno Pani jak i partnera.