Leczenie operacyjne czy farmakologiczne makrogruczolaka przysadki mózgowej

WITAM SERDECZNIE, MAM PYTANKO, CZY MUSI BYC WYKONANA OPERACJA NA MAKROGRUCZOLAKA U PRZYSADKI MOZGOWEJ? CZY POPROSTU MOZNA LECZYC SIE LEKAMI DOUSTNYMI. JESTEM MOJA CHOROBA BARDZO WYSTRASZONA. JESTEM MAMA 2 DZIECI I OD KIEDY SIE DOWIEDZIALAM O MOJEJ CHOROBIE JEST MI JAKOS CIEZKO POWROCIC DO CODZIENNOSCI. STRACH MNIE PRZEROSL PANIE DOKTORZE. BEDE CZEKAC NA ODPOWIEDZ. Z CALEGO SERCA DZIEKUJE. ANNA
KOBIETA ponad rok temu

Nie odpowiem Pani na takie pytanie bez szczegółowych wyników badań laboratoryjnych i obrazowych. Wszystko zależy od tego jak duży jest gruczolak przysadki, czy daje objawy uciskowe, neurologiczne, czy jest czynny hormonalnie. O dalszym postępowaniu w tym przypadku powinien zadecydować neurochirurg i endokrynolog. Proszę z nimi w tej sprawie skonsultować się.