Leczenie osoby z zaawansowanym stadium AIDS i nowotworem Kaposiego

Chciałabym się zapytac o osobe , która w ciezkim stanie (zaawansowane stadium AIDS i nowotworem Kaposiego ) została przyjeta do szpitala . W drążono leczenie antywirusowe HAART . Osoba ta ma zmainy w mozgu . Biorąc pod uwage , że organizm przyjmie dobrze leczenie i bedzie poprawa to czy zmiany takie jak jąkanie się ,zapominanie ,niewyrazna mowa może się cofnąć czy to są nieodwracalne zmiany ? Wiem , że nie wiadomo jak osoba przyjmie to leczenie.I jak wyglada leczenie po wypisaniu ze szpitala ?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

zmiany takie najczęściej wynikają z otepienia i cofnięcie się tych zmian jest mało prawdopodobne.

Pozdrawiam.