Leczenie ostrej białaczki limfoblastycznej

Witam, bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytania (sytuacja dotyczy mojego chłopaka): 1.Po podaniu 1 cyklu (4 wlewy co 8 dni) chemioterapii na ostrą białaczkę limfoblastyczną, podawany zostaje lek przez najbliższy tydzień na pobudzenie pracy szpiku - w ciągu 4 dni, już 3 razy podawane płytki krwi (od 3 miesięcy występuje włóknienie szpiku), jaka jest szansa na powodzenie leczenia w przypadku? 2.Po jakim czasie od zakończenia 1 cyklu chemii występuje remisja, bądź odbudowa szpiku? Dziękuję!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanych informacji ocenić szansę powodzenia terapii. By to zrobić należałoby bowiem znać bardzo dokładne dane, w tym szczegółowy wywiad, wyniki badań, dotychczasowe leczenie, choroby współistniejące, itd. W celu uzyskania takich informacji powinna Pani zatem porozmawiać z lekarzem, który prowadzi leczenie Pani partnera.