Leczenie otwartej rany

http://zapodaj.net/95aedb0218d9e.jpg.html witam. Leczylam otwartą ranę i juz zaroslo skórą ale nie wiem czy już mam stosować maść na blizny czy jeszcze oxycort tak jak do tej pory? Leczylam rane przez 1.5 mies plastrami granuflex a 2 tyg mascia oxycort Powyżej link do zdjęcia. Dziękuję za pomoc

Zamieszczone przez Panią zdjęcie jest bardzo niewyraźne i trudno jest ocenić nawet jak blizna wygląda w chwili obecnej. Oxycortu nie wolno stosować na własną rękę bez kontroli lekarza lub w sposób ciągły przez dłuższy okres. Sugeruję wizytę u lekarza dermatologa, który oceni stan rany i proces bliznowacenia. Po wygojeniu tej rany wskazane są zabiegi zmierzające do jej zmiękczenia, spłycenia i maksymalnej redukcji.
pozdrawiam
IS

Dzień dobry, niestety zdjęcie jest bardzo niewyraźne. Proszę zacząć stosować maść na blizny około miesiąc od całkowitego zagojenia. Pozdrawiam!