Leczenie paroksetyną depresji i nerwicy

Witam, Od roku choruję na nerwicę i depresję, leczę się za pomocą SSRI (obecnie paroksetyna), jednak leczenie nie przynosi żadnych rezultatów. Postanowiłem poszukać ewentualnych przyczyn tych chorób i doszedłem do wniosku, że jednym z nich może być mój celibat. Czy pełna abstynencja może wzmagać objawy d&n? Coraz częściej pojawiają się erotyczne myśli i silne parcie, a tłumienie wręcz wzmaga popęd. Czy da się zrobić jakieś badania krwi, które mogą stwierdzić, czy istnieje powiązanie?

Jeżeli nie ma poprawy stanu zdrowia należy zmienić lek, pomaga także psychoterapia. Przyczyny zaburzeń zwykle są złożone i świadczą o obecności nie rozwiązanych konfliktów wewnętrznych, celibat nie jest stanem naturalnym dla człowieka,gdyż trudno jest wytłumić naturalne instynkty dane człowiekowi od zarania jego dziejów.