Leczenie po zabiegu usunięcia polipów na odbycie i dywulsji szczeliny odbytu

Jestem po zabiegu usunięcia polipów na odbycie i dywulsji szczeliny odbytu. Choruje ponadto na Crohna. Dotychczas stolce nie były problemem. Teraz po każdym posiłku, chłodnej herbacie i wysiłku (źadne dźwgania, biegi etc) kręci mnie i w miarę szybko woła na stolec. Ból brzucha to lewy bok jak kość miednicy. Biorę Pentasę, encorton,imuran. Błąd dietetyczny,leki, a może wrzody?

W przypadku choroby Crohna wszystkie zmiany w odbycie leczymy zwykle inaczej niż u chorych, bez tej croby. Jeśli ma Pan dolegliwości to oznacza, ze prawdopodobnie wystąpiło zaostrzenie choroby. Doradzałbym konsultację u gastroenterologa lub proktologa mającego doświadczenie w leczeniu choroby Crohna w lokalizacji przyodbytniczej. Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie www.melitamedical.pl