Leczenie progesteronem a ciąża

Witam!
Ostatnia miesiączkę miałam 12 lutego. Moje cykle zawsze były dość nieregularne 16-20.W związku z planowaniem dzidziusia i problemami udałam się do ginekologa. Lekarz stwierdził, że może to być problem ciałka żółtego i przepisał mi **** (syntetyczny progesteron), które brałam od grudnia do 2 lutego. Niestety w tym czasie nie udało się zajść w ciążę i kazano mi odstawić ****, i zwrócić się do kliniki bezpłodności odnośnie innego leczenia.
W ostatni czasie robiłam testy owulacyjne i w tym czasie staraliśmy się ponownie o dzidziusia. 3 dni temu zrobiłam sobie test ciążowy, bolały mnie strasznie piersi od zewnętrznej strony i występowała temp.36,9, który wykazał 2 kreseczki. Z tym, ze ta druga jaśniejsza -potwierdziły to 3 kolejne testy, wczoraj wystąpiło u mnie niewielkie krwawienie koloru pomarańczowobrązowego i klucie co jakieś czas naprzemiennie w jajnikach.
Do dnia dzisiejszego nie mam miesiączki tylko pobolewania w podbrzuszu i te niewielkie brązowe plamienia. Czym może to być spowodowane?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Ostatnia miesiączkę miałam 12 lutego. Moje cykle zawsze były dość nieregularne 16-20.W związku z planowaniem dzidziusia i problemami udałam się do ginekologa. Lekarz stwierdził, że może to być problem ciałka żółtego i przepisał mi **** (syntetyczny progesteron), które brałam od grudnia do 2 lutego. Niestety w tym czasie nie udało się zajść w ciążę i kazano mi odstawić ****, i zwrócić się do kliniki bezpłodności odnośnie innego leczenia.

Witam.
Powinna Pani niezwłocznie zgłosić się do lekarza. W związku z występującymi u Pani zaburzeniami hormonalnymi, prawdopodobnie konieczne będzie przyjmowanie leków na podtrzymanie ciąży (np. ten sam lek, który przyjmowała Pani w celu uregulowania cyklu).
Nieduże plamienia w pierwszym trymestrze ciąży są normą, szczególnie jeśli pojawiają się w terminie spodziewanej miesiączki. Zwykle nie ma powodu do niepokoju dopóki nie zmieniają się one w krwawienie żywoczerwoną krwią. W Pani przypadku obawiamy się jednak problemów z donoszeniem ciąży związanych z niedomogą ciałka żółtego, dlatego nie powinna Pani zwlekać z wizytą u lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!