Leczenie psychiatryczne nerwicy natręctw

Leczę od kilku lat nerwicę natręctw ale oprócz myślowych zmagań dokuczają mi też różne bóle i właśnie chciałem zapytać czy inni pacjenci też mają bardzo mocne ściskanie pieczenie brzucha takie uczucie trwa cały dzień ustępuje tylko kiedy idę spać i jestem odprężony. Ból ten jest na tyle uciążliwy że myślę tylko o nim nakręcam się przez cały dzień i wpadam w panikę czy dam radę.Dodam że miałem robione badania gastroskopowe i czysto oraz biorę leki od nerwicy. Proszę o radę co z tym robić.

Witam serdecznie,

Nerwica natręctw wiążę się z częstym stresem i napięciem. Pana bóle mogą mieć takie podłoże. Przewlekły stres może skutkować również Zespołem Jelita Drażliwego (IBS).

Koncentrowanie się na dolegliwościach to typowy objaw nerwicy natręctw.

Sugeruję ponowną wizytę u dobrego gastrologa pod kontem Zespołu Jelita Drażliwego, a przede wszystkim opanowanie umiejętności relaksu poprzez na przykład techniki oddechowe.

Pozdrawiam,

Paweł Michałowski

Terapeuta CBT specjalizujący się w problematyce OCD

polskiterapeuta.co.uk

info@polskiterapeuta.co.uk