Leczenie psychiatryczne u osoby z padaczką

w wieku 2 lat byłam świad. katast. tzn moja mama biol. spadła z wys. i się zabiła. Przez całe życie choruję na pad.Co mam robić?. Leczę się już 34 lata. Ostatnio kiedy byłam w szpitalu zaproponowano leczenie psychiatryczne. Nigdy nie badano mi poziomu kortyzolu. Lek. który ostatnio mnie prowadził tzn, Neurolog przypuszcza że może być to PTSD albo zaburzenie adaptacyjne. Czytałam też że mózg może się zregenerować a także przy pomocy leków psychotr. może nastąpić odbudowa hipokampów.Czy to prawda

Być może współistnieją u Pani 2 rodzaje schorzeń; padaczka i zaburzenia adaptacyjne/PTSD czy i inne z tego kręgu. W tym wypadku leczenie musi być prowadzone równolegle. Nie jest to proste bo duża część leków stosowanych w psychiatrii obniża próg drgawkowy i może wywoływać napady.
Czasami zdarza się, że padaczka nie jest rzeczywiście padaczką a występują napady rzekomopadaczkowe tj napady wyglądające jak napad padaczkowy, ale nie są one spowodowane uszkodzeniem mózgu a wynikiem zaburzeń związanych z psychiką. W tym wypadku nie stosuje się leków przeciwpadaczkowych ( ewentualnie niektóre jako stabilizatory emocji) ale odpowiednio dobrane leki przeciwdepresyjne lub neuroleptyki w połączeniu z psychoterapią.
Jest też trzecia możliwość, że współistnieją napady padaczkowe i rzekomopadaczkowe, które są wynikiem zaburzeń np. adaptacyjnych /PTSD itp. W tym wypadku, tak jak w pierwszym leczenie musi być prowadzone zarówno przez neurologa jak i psychiatrę w połączeniu z psychoterapią.
Mając tak mało danych sądzę, że wymaga Pani leczenia skojarzonego przez doświadczonego psychiatrę i neurologa.