Leczenie psychiatryczne z powodu lęków i natręctw

Witam jestem kobietą mam 35 lat od pół roku leczę się u psychiatry z powodu lęków i natręctw , biorę Elicea 2.5 mg mój problem polega na tym iż myślałam , że po takim czasie objawy te znikną a znacznej poprawy nie widzę może tylko tyle , że stałam się spokojniejsza obawiam się , że źle dobrano mi lek , proszę o pomoc i odpowiedź czy takie objawy jak mam ja przy jakim schorzeniu występują

Witam Panią. Wygląda na to, że przeżywa Pani obecnie duży dyskomfort. Lęki i natręctwa występują w wielu różnych zespołach klinicznych (np. zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych, zaburzeniach afektywnych, w nerwicach a nawet w zaburzeniach psychotycznych). Aby uzyskać rzetelną diagnozę trzeba szczerze porozmawiać z lekarzem psychiatrą, a także rozważyć konsultację u psychoterapeuty. Objawy lękowe oraz natręctwa często mają podłoże psychiczne, tzn. wynikają z problematyki psychologicznej, z problemów osobistych, z sytuacji życiowej i stanu emocjonalnego. Zalecam Pani wykonanie dokładnej diagnostyki, żeby miała Pani jasność co to są za objawy i jak można skutecznie je wyleczyć. Serdecznie pozdrawiam.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza