Leczenie refluksu żołądkowo-przełykowego i silne zaparcia

Witam, od 15 lat leczę sie na refluks żoładkowo-przełykowy , zażywam Helides 20 mg , mam pytanie jak odstawic leki i jednocześnie złagodzić refluks?Dodatkowo cierpie na silne zaparcia.5 lat temu miałem zabieg stretta.Diete trzyma sam metoda prób i błędów , która to doprowadiła do niedoborów , kwasu foliowego, magnezu, potasu itd.Gastroskopia zapalenie przełyku st.A, i gastropatia nadżerkowa krwotoczna.

Jeśli choruje Pan na chorobę refluksową, są tylko dwie możliwości skutecznego leczenia. Jedną z nich jest przyjmowanie leków takich jak Helides na stałe, tak jak w innych chorobach przewlekłych ( cukrzyca, nadciśnienie). Drugą metodą leczenia jest operacja chirurgiczna- najczęściej obecnie laparoskopowa fundoplikacja Nissena.